«Det var ikke gøy på landet»

Uavgjort mot Vinje var et greit resultat, men…Fossums 16 årslag hadde sin fjerde kamp i årets serie mot Vinje i Åmot. Sjansemessig hadde begge lag nok sjanser til å avgøre kampen i sin favør, så det var ikke noe å si på resultatet, MEN – vi skal være glad for at vi kom fra kampen med beina i behold. Vinje er et lag med flere gode spillere, og en innsats som i perioder overgår teknikken, noe flere av våre spillere smertlig fikk erfare. Både Hedda, Ingrid og Frida ble regelrett sparket ned uten at kveldens dommer så ufinhetene, eller ønsket å se dem. I tillegg ble Cecilie slått i bakken av en Vinjespiller, mens ballen var et helt annet sted på banen. Ingen kort på noen av delene fra nevnte pipeblåser. Slik kampen dermed utartet seg, ble våre spillere mer interessert i å få ballen vekk fra seg selv før «langljåen» kom og tok dem.  Vinje’s utlikning kom 2 minutter før slutt på en gedigen offside. Selv Vinje’s lagleder bare ristet på hodet av den manglende blåsingen. Det er synd at en godt voksen dommer ikke er sin dommergjerning mer bevisst enn det som ble vist i Åmot denne tirsdagen. Både Vinje’s og Fossum’s spillere er fra 13 til 15 år, og det er viktig at de får en opplæring i spillet hva som er riktig og hva som er galt. Det er lett å bli frustrert når man ser at erfarne dommere ikke slår ned på disse forseelsene. Vi får håpe at det var en dårlig dag for dommeren, slik andre også kan ha innimellom. Fossums mål ble forøvrig satt inn av Mari etter angrep tatt rett ut av læreboka. Pasning fra Martine i rommet på høyre side til Guro. Hun forserte ned til dødlinja, la den 45 ut og Mari satte balle rolig i mål. Dagens andre mål ble satt inn av Hedda. Både Vinje og Fossum kunne avgjort kampen til sin fordel. Det var flere spillere som hadde klare målsjanser. De som var med og ikke ha det gøy på landet var : Heidi, Marie, Cecilie, Sara, Oda, Anna, Frida SL, Hedda, Linnea, Mari, Ingrid, Malene, Guro og Martine